Ужице: Одржано Првенство Србије у рафтингу

Ужице је протеклог викенда по други пут било домаћин државном првенству Србије и Европском купу у рафтингу. Организатор читавог догађаја био је Наутичко-спортски клуб „Лиман“ из Ужица, уз подршку Рафтинг савеза Србије и Спортског савеза Ужица.

На реци Ђетињи 15 екипа из Србије, Црне Горе, Босне и Херцеговине, Северне Македоније, Бугарске, Украјине и Хрватске, у дисциплинама: рх, слалом и спуст, у категорији Р4 (мушкарци и жене), надметало се у суботу и недељу.

Панчевци, фото: Александар Вучковић

Прво место освојили су домаћини из NSK „Liman“, друго место освојила је екипа „Skes Avantura 4×4“ (Панчево), а бронзано одличје изборили су чланови NK „Gardoš“ (Земун). Панчевачка екипа била је у саставу: Братислав Јеремић, Сава Новаковић, Јован Опачић и Александар Вучковић.

Део атмосфере

На крају треба истаћи и да је међу мушким такмичарима била и једна екипа девојака из Панчева.