Банатско Ново Село: Година која обећава

Увек је почетак сваке календарске године на свој начин тежак и напоран, оптерећен замором и емотивним пражњењем након бројних празника, прослава и распуста. Одраслима, али и деци треба мало више времена да се врате у нормалу и у свакодневни животни ритам.

Међутим, за неке младе Новосељане то не важи. Они, талентовани и жељни надметања, „прескачу“ тај период прилагођавања и пуним гасом грабе напред.

Да је тако говоре признања и медаље које су још увек свеже потписане.

Наиме, на Окружном школском такмичењу у пливању, а које је у организацији Савеза за школски спорт и уз подршку Министарстава просвете и спорта одржано у Панчеву, 5. фебруара, ученици Основне школе „Жарко Зрењанин“ освојили су две медаље – злато и сребро.

На стази дугачкој 50 метара, делфин стилом за девојчице, прво место и пласман на Државно такмичење освојила је Даница Дивљак, ученица VII-2 .

На стази дугачкој 50 метара, делфин стилом за дечаке, друго место освојио је Никола Русован, ученик IV-3.