Београд: Валентина Мирков на 1000 метара узела златну медаљу

Атлетска дворана на Бањици била је домаћин Првенства Србије за млађе пионире у недељу, 5. фебруара.

Атлетски клуб „Панонија“ Панчево наступио је са три такмичара: Валентином Мирков, Нином Штркаљ и Петром Секуловићем, а освојена је златна медаља и оборен је лични рекорд.

Наиме, у дисциплини спортског ходања на 1.000 метара Валентина Мирков је ушла као фаворит, а што је на крају и потврдила освојивши злато, у времену 5:44,14 минута, и тако постала првак Србије. Само дан раније на Првенству Србије за старије пионире, у истој овој дворани, Валентина Мирков је освојила бронзу.

Валентина Мирков на победничком постољу и задовољно лице председника АК Панонија

У трци на 200 метара, у конкуренцији и такмичарки које су годину дана старије од ње, насупила је спринтерка Нина Штркаљ која је на циљ стигла у времену 29,01 секунду. На овај начин она је оборила и свој лични рекорд за 21 стотинку, а у крајњем скору заузела је пето место на првенству.

Валентина и Нина

У трци дечака на 800 метара био је пријављен Петар Секуловић, а који је због повишене температуре морао да одустане од такмичења.